پرش به

عفونت رحم

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
10 پاسخ برای این موضوع

mahpishouni

mahpishouni

کاربر تازه وارد

• Members
  • ستاره
  • 3 ارسال
سلام خسته نباشین
اگه میشه لطفا بگین من چیکار کنم، یه دکتر خیلی خوبم رفتم، بهم آنتی بیوتیک خیلی قوی داد. دوره اش رو کامل کردم ولی بازم خوب نشدم، آنتی بیوتیکا انقدر ضعیفم کردن که دیگه نه اعصابی واسم موند و نه توانی!! از دکتر رفتنم دیگه بدم میاد، هیچ راه حل درستی نمیدن، منم که انگار پریودم اما از نوع عفونتش!!!!!!! خیلی آزار دهندس، لطفا کمکم کنید. واقعا خسته شدم، حدود 7، 8 ماه شده و دیگه تحملم تموم شده!!! :(

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال

نمایش پستmahpishouni, در سه شنبه ۱۵ اسفند ۹۱ - ۲۲:۰۰:۴۸, نوشته:

سلام خسته نباشین
اگه میشه لطفا بگین من چیکار کنم، یه دکتر خیلی خوبم رفتم، بهم آنتی بیوتیک خیلی قوی داد. دوره اش رو کامل کردم ولی بازم خوب نشدم، آنتی بیوتیکا انقدر ضعیفم کردن که دیگه نه اعصابی واسم موند و نه توانی!! از دکتر رفتنم دیگه بدم میاد، هیچ راه حل درستی نمیدن، منم که انگار پریودم اما از نوع عفونتش!!!!!!! خیلی آزار دهندس، لطفا کمکم کنید. واقعا خسته شدم، حدود 7، 8 ماه شده و دیگه تحملم تموم شده!!! :(
سلام دوست عزیز
لطفا برام توضیح بدهید که چه علایمی دارید و در صورت معاینه توسط پزشک چه نوع عفونتی را برای شما تشخیص داده اند .داروهای مصرفی  خود را ذکر نمایید؟

تا بتوانم به شما خدمت نمایم.

با تشکر

mahpishouni

mahpishouni

کاربر تازه وارد

• Members
  • ستاره
  • 3 ارسال
ممنون از پاسختون، ترشح مداوم زرد رنگ و سوزش و التهاب.
2 تا دکتر رفتم ، دکتر اول آموکسی سیلین و چند تا پماد داده بود دوره اش رو کامل نکردم و از یه دکتر با تجربه تر نوبت گرفتم. دکتر دوم نگفت چه عفونتی دارم اما کلی دارو داد. 30 تا قرص ofloxacin روزی 2 تا ، آمپول سفتریاکس 4 تا روزی دوتا داخل سرم باید می زدم، کرم واژینال تریپل سولفا. و آزمایش پاپ اسمیر که خداروشکر جوابش منفی بود. بعد از این دوره درمان حدود 6 کیلو کم کردم و ضعف اعصاب شدید گرفته بودم، بهتر شدم ولی خوب نشدم که الان دوباره عفونتم اوت کرده البته کرم واژینال رو مرتب استفاده نکردم و درمانش رو کامل نکردم.
دیگه واقعا کلافه شدم. خیلی اوضاع بدیه!!! نمی دونم باید چیکار کنم. به هیچ دکتری هم دیگه اعتماد ندارم
شما بگین من چه کاری باید انجام بدم

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال
سلام دوست عزیز

با تشکر از شرح

با توجه به علایمی که شما فرموده اید این علایم نشانگر بیماری واژینیت میکس است که با مترونیدازول و کرم واژینال تریپل سولفا درمان می شود ولی داروهایی که شما استفاده کرده اید درمان زخم دهانه ی رحم است که دربیانگر این مطلب است که دهانه ی رحم شما دچار زخم شده است . علایم زخم دهانه ی رحم : ترشحات چرکی واژن ( واژینیت) اولین علامتش- لکه بینی یا خونریزی واِژینال بعد از نزدیکی یا بعد از دوش واژینال -تکرر ،سوزش ادرار ،دیس پارونی (نزدیکی دردناک)و سوزش ولو می باشد و در معاینه سرویکس (دهانه ی رحم)ملتهب ،قرمز،شکننده با ترشحات سفید مایل به زرد می باشد.

دوست عزیز در صورتی که شما دچار زخم دهانه ی رحم یا سرویسیت شده اید:

1-الزامی است بطور مرتب داروهای خود را استفاده کنید
2- در دوره ی درمان نزدیکی نداشته باشید و یا درصورت نزدیکی از کاندوم استفاده کنید .
3-  حتما باید شریک جنسی شما درمان شود چون علت اصلی ان انتقال از شریک جنسی است.
4-در طول مدت درمان در محلول اب و سرکه به مدت 15 دقیقه 3 بار در روز بنشینید.
5-در درمان این زخم در صورت عدم بهبودی در دو نوبت درمان انتی بیوتیکی باید از فریز کردن دهانه ی رحم استفاده کرد.که باعث بهبودی زخم می شود و بافت های اسیب دیده را ازبین می برد .
سایر درمان ها در سرویسیت طول کشیده بیش از 2-3 ماه :کرایوتراپی - لیزر تراپی -الکتروکوتری   می باشد.

به امید بهبودی

سالم و پیروز باشید .

mahpishouni

mahpishouni

کاربر تازه وارد

• Members
  • ستاره
  • 3 ارسال
سلام آقای دکتر، خسته نباشین و بی اندازه ممنون از پاسختون
کاملا درست فرمودین. من دقیقا همون علائمی رو دارم که شما گفتین. نمی دونین که چقدر خوشحالم که فهمیدم دقیقا چه مشکلی دارم.
فقط چند سوال. اول اینکه شما گفتین علائمی که دارم مربوط به بیماری واژینیت میکس هستش که با مترونیدازول و کرم رفع میشه و دیگه اینکه داروها واسه بیماری دهانه رحم، در واقع من هر دو مشکل رو دارم. یعنی هم باید مترونیدازول مصرف کنم و هم داروهای دهانه رحم؟ این همه آنتی بیوتیک منو نمی کشه؟؟؟؟؟
دوم اینکه دکتر برای همسرم هم دارو نوشت ولی ایشون استفاده نکرد. 15 تا فلوکساسین و 1 آمپول، همونارو بهش بدم کافیه؟
سوم اینکه من همیشه مشکل خونریزی و سوزش و دردناک بودن رو دارم، یعنی هربار باید دارو مصرف کنم که خوب بشم یا اینکه اگر همسرم هم داروهاش رو مصرف کنه و منم دوباره برم دارو بگیرم دیگه این مشکل واسم تکرار نمیشه؟؟
از اینکه وقت میذارین و جواب میدین سپاسگذارم.
لطف می کنین
همیشه شاد و سلامت باشین

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال

نمایش پستmahpishouni, در شنبه ۲۶ اسفند ۹۱ - ۱۷:۵۵:۰۷, نوشته:

سلام آقای دکتر، خسته نباشین و بی اندازه ممنون از پاسختون
کاملا درست فرمودین. من دقیقا همون علائمی رو دارم که شما گفتین. نمی دونین که چقدر خوشحالم که فهمیدم دقیقا چه مشکلی دارم.
فقط چند سوال. اول اینکه شما گفتین علائمی که دارم مربوط به بیماری واژینیت میکس هستش که با مترونیدازول و کرم رفع میشه و دیگه اینکه داروها واسه بیماری دهانه رحم، در واقع من هر دو مشکل رو دارم. یعنی هم باید مترونیدازول مصرف کنم و هم داروهای دهانه رحم؟ این همه آنتی بیوتیک منو نمی کشه؟؟؟؟؟
دوم اینکه دکتر برای همسرم هم دارو نوشت ولی ایشون استفاده نکرد. 15 تا فلوکساسین و 1 آمپول، همونارو بهش بدم کافیه؟
سوم اینکه من همیشه مشکل خونریزی و سوزش و دردناک بودن رو دارم، یعنی هربار باید دارو مصرف کنم که خوب بشم یا اینکه اگر همسرم هم داروهاش رو مصرف کنه و منم دوباره برم دارو بگیرم دیگه این مشکل واسم تکرار نمیشه؟؟
از اینکه وقت میذارین و جواب میدین سپاسگذارم.
لطف می کنین
همیشه شاد و سلامت باشین

با تشکر از شما دوست عزیز

خوشحالم که توانسته ام به شما خدمت کنم

دوست عزیز بعضی وقت ها باید یک سری موارد را تحمل کرد تا بتوان به نتیجه ی مطلوب خود رسید مصرف انتی بیوتیک در موارد عفونت ها الزامی است ولی برای جلوگیری از عوارض انتی بیوتیک ها بهتر است به همراه دولیوان آب و میوه ها  بخصوص مرکباتی چون پرتقال و سایر منابع ویتامین سی استفاده شود .تا از عوارض گوارشی ان جلوگیری شود .

بله دوست عزیز حتما باید همسرتان تحت درمان قرار بگیرد داروهای مناسبی برایش تجویز شده اند بهتر است داروها را استفاده کند و عود بیماری جلوگیری شود.

در صورت پایان درمان دارویی خود به پزشک خود مراجعه نمایید تا دوباره معاینه و چکاب شوید در سالم شدن دهانه ی رحم مطمئن شوید که در صورت عدم درمان تحت نظر قرار بگیرد

برای درمان زخم و التهاب دهانه ی رحم باید کمی صبر و تحمل داشته باشید و تمام نکات گفته شده را رعایت فرمایید تا به بهبودی کامل دست یابید.

باتشکر از همکاری شما

سالم و پیروز باشید.

رضوان

رضوان

کاربر تازه وارد

• Members
  • ستاره
  • 1 ارسال
سلام خسته نباشيد رفتم دكتر براي بارداري، گفت عفونت شديد داري ،تست پاپ اسمير گرفت گفت سلولهاي رحم تغيير شكل داده وقارچ وارد سلول شده، يك هفته پماد تريپل سولفاوكلوتريمازول ٢٪ داد كه يك شب درميان استفاده كنم يك هفته بعداز استفاده پريود شدم( يك هفته زودتر از وقتش) گفت بايد فريز كني، الانم فريز كردم فقط٢ دقيقه طول كشيد والانم هيچ آبي نمياد! البته دوباره همون پمادهاروهم داده استفاده كنم و اينبار كپسول هم داده. هيچ علامتي هم نداشتم فقط بعد از آخرين نزديكي درد و سوزش داشتم. راستي موقع فريز كردن هم هيچ سرمايي حس نكردم. به نظر شما دكتر اصلاً فريز كرده يا يكم هوا داخل رحمم كرده؟ به نظرتون دكتر رو عوض كنم؟

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال

نمایش پسترضوان, در يكشنبه ۳ آذر ۹۲ - ۰۴:۰۵:۲۷, نوشته:

سلام خسته نباشيد رفتم دكتر براي بارداري، گفت عفونت شديد داري ،تست پاپ اسمير گرفت گفت سلولهاي رحم تغيير شكل داده وقارچ وارد سلول شده، يك هفته پماد تريپل سولفاوكلوتريمازول ٢٪ داد كه يك شب درميان استفاده كنم يك هفته بعداز استفاده پريود شدم( يك هفته زودتر از وقتش) گفت بايد فريز كني، الانم فريز كردم فقط٢ دقيقه طول كشيد والانم هيچ آبي نمياد! البته دوباره همون پمادهاروهم داده استفاده كنم و اينبار كپسول هم داده. هيچ علامتي هم نداشتم فقط بعد از آخرين نزديكي درد و سوزش داشتم. راستي موقع فريز كردن هم هيچ سرمايي حس نكردم. به نظر شما دكتر اصلاً فريز كرده يا يكم هوا داخل رحمم كرده؟ به نظرتون دكتر رو عوض كنم؟

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال

نمایش پسترضوان, در يكشنبه ۳ آذر ۹۲ - ۰۴:۰۵:۲۷, نوشته:

سلام دوست عزیز
پزشک شما حتما در معاینه زخم و التهاب روی دهانه ی شما را دیده است که عمل کرایو یا فریز را انجام داده  است 40 روز پس از کرایو علایم شما رفع خواهند شد .برای اطمینان بیشتر شما می توانید پزشک دیگری شما را معاینه کند و از وضعیت دهانه ی رحم شما به شما اطلاع بدهد.

با تشکر از شما

najmeh

najmeh

کاربر تازه وارد

• Members
  • ستاره
  • 1 ارسال
باسلام
لطفا اگه ممکن منو راهنمایی کنید ممنون میشم...
من 27 سالمه 2ساله ازدواج کردم از دو ماه پیش به خاطر سوزش وخارش و ترشحات سفید رنگ به دکتر مراجعه کردم(اولین بارمه که عفونت گرفتم). ایشون عفونت شدید و زخم رحم تشخیص دادن و بهم آموکسی سیلین وشیاف مترونیدازول دادن که دوهفته مصرف ردم کمی بهتر شدم اما کاملا خوب نشد (2بار هم با کاندوم نزیکی داشتم). تست پاپ اسمیر هم دادم که عفونت نشون داد. بعد دوباره رفتم دکتربهم  کپسول سفکسیم داد و ژل پیودن آیداین (بتادین) داد یکهفته مصرف کردم  اما زخمم خوب نشد و برام فریز کرد امادارو نداد الان دوهفته میگذره اوایل کمی بهتر بودم اما الان  بازهم سوزش و خارش دارم و دیگه خسته شدم نمیدونم باید چکار کنم که عفونتم خوب بشه. اگه ممکنه راهنمایی کنید.  (بهداشت شخصی رو رعایت میکنم از ژل هیدرودرم واسه شستشو استفاده میکنم، اما واسه خشک کردن خودم زیاد از دستمال کاغذی استفاده میکنم)

کوثر هاشم پور

کوثر هاشم پور

مامای ارشد

• Administrators
  • 147 ارسال

نمایش پستnajmeh, در شنبه ۲۱ دي ۹۲ - ۱۳:۰۵:۲۸, نوشته:

باسلام
لطفا اگه ممکن منو راهنمایی کنید ممنون میشم...
من 27 سالمه 2ساله ازدواج کردم از دو ماه پیش به خاطر سوزش وخارش و ترشحات سفید رنگ به دکتر مراجعه کردم(اولین بارمه که عفونت گرفتم). ایشون عفونت شدید و زخم رحم تشخیص دادن و بهم آموکسی سیلین وشیاف مترونیدازول دادن که دوهفته مصرف ردم کمی بهتر شدم اما کاملا خوب نشد (2بار هم با کاندوم نزیکی داشتم). تست پاپ اسمیر هم دادم که عفونت نشون داد. بعد دوباره رفتم دکتربهم  کپسول سفکسیم داد و ژل پیودن آیداین (بتادین) داد یکهفته مصرف کردم  اما زخمم خوب نشد و برام فریز کرد امادارو نداد الان دوهفته میگذره اوایل کمی بهتر بودم اما الان  بازهم سوزش و خارش دارم و دیگه خسته شدم نمیدونم باید چکار کنم که عفونتم خوب بشه. اگه ممکنه راهنمایی کنید.  (بهداشت شخصی رو رعایت میکنم از ژل هیدرودرم واسه شستشو استفاده میکنم، اما واسه خشک کردن خودم زیاد از دستمال کاغذی استفاده میکنم)

سلام دوست عزیز

در  صورت ابتلا به عفونت های مکرر حتما باید همسر درمان شود  چون در صورت بهبودی شما ابتلا مجدد شما از همسر ایجاد می شود.
40 روز پس از درمان با فریز باید دوباره به پزشک مراجعه نموده و وضعیت زخم و عفونت شما بررسی شود.
دستمال کاغذی خود باعث عفونت نیز می شود باید از یک پارچه ی نخی تمیز یا دستمال کاغذی از توع حوله ایی برای خشک کردن استفاده کنید.
استفاده از ویتامین سی و دوغ  و داشتن یک برنامه ی غذایی  را داشته باشید .

با تشکر از شما
موفق و سلامت باشید.

4 کاربر در حال خواندن این تاپیک است

Google (1)